چشمه دیمه

چشمه دیمه

«چشمه ديمه» از جاذبه های طبيعی شهرستان كوهرنگ است كه ساليانه و به ويژه در فصل تابستان، گردشگران زيادی را جذب مي كند.

چشمه ديمه، در مجاورت روستایی به نام دیمه و در فاصله ۱۲ كيلومتری چلگرد، مركز شهرستان کوهرنگ قرار دارد.

دیمه، از سرچشمه های زاينده رود، و دارای يكی از گواراترين آب های معدنی با خواص درمانی زياد، از جمله درمان سنگ کلیه و پیشگیری از پوسیدگی دندان به خاطر وجود کلسیم است.

جاذبه چشمه ديمه تا حدی است كه به ادبيات قوم بختياری نيز راه يافته و در اشعار عشاير كوچ رو اين استان و موسيقی ايل بختياری، توصيف ها و تصنيف های زيبايي از آن ذكر شده است.

این مکان، علاوه بر آب بسیار گوارای معدنی، به دلیل دارا بودن جاذبه ها و مناظر طبیعی بکر، زیبا و چشمگیر اطراف و نزدیکی به تونل و آبشار کوهرنگ و دشت لاله های واژگون، و همچنین برخورداری از جاده آسفالت، فضای سبز، سرویس بهداشتی، و فضاسازی و سکوهای نشیمن، در شمار زیباترین و پرطرفدارترین گردشگاه های استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اهالی منطقه، نام این چشمه و روستای مجاور آن (دیمه) را به کیکاووس، از قهرمانان شاهنامه نسبت می دهند. چشمه دیمه، در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۸ و به عنوان هشتاد و چهارمین اثر طبیعی، در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.فاصله این چشمه تا شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری، ۸۵ کیلومتر است.

گفتنی است: جاذبه های طبيعی فراوان، استان چهارمحال و بختياری را به يكي از مقاصد مهم گردشگری كشور تبديل كرده و در این بين، شهرستان كوهرنگ، هر ساله پذيرای حجم قابل توجهی از گردشگران داخلی و خارجی است.

ویدئو
گالری تصاویر
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
معرفی ما
مجموعه بوم گردی ملک آباد از شما عزیزان دعوت میکند که بامسافرت به استان چهار محال و بختیاری و شهرستان کوهرنگ از طبیعت بکر و روستاه های دیدنی و مناطق گردشگری و توریستی که سالیانه میزبان هزاران گردشگر از سرتا سر نقاط ایران و جهان می باشد لحظاتی خوش و خاطراتی به یادماندنی و با هزینه اقامت بسیار کم برای شما فراهم آورد .
سبدخرید