چشمه دیمه

چشمه دیمه

«چشمه ديمه» از جاذبه های طبيعی شهرستان كوهرنگ است كه ساليانه و به ويژه در فصل تابستان، گردشگران زيادی را جذب مي كند.

چشمه ديمه، در مجاورت روستایی به نام دیمه و در فاصله ۱۲ كيلومتری چلگرد، مركز شهرستان کوهرنگ قرار دارد.

دیمه، از سرچشمه های زاينده رود، و دارای يكی از گواراترين آب های معدنی با خواص درمانی زياد، از جمله درمان سنگ کلیه و پیشگیری از پوسیدگی دندان به خاطر وجود کلسیم است.

جاذبه چشمه ديمه تا حدی است كه به ادبيات قوم بختياری نيز راه يافته و در اشعار عشاير كوچ رو اين استان و موسيقی ايل بختياری، توصيف ها و تصنيف های زيبايي از آن ذكر شده است.

این مکان، علاوه بر آب بسیار گوارای معدنی، به دلیل دارا بودن جاذبه ها و مناظر طبیعی بکر، زیبا و چشمگیر اطراف و نزدیکی به تونل و آبشار کوهرنگ و دشت لاله های واژگون، و همچنین برخورداری از جاده آسفالت، فضای سبز، سرویس بهداشتی، و فضاسازی و سکوهای نشیمن، در شمار زیباترین و پرطرفدارترین گردشگاه های استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اهالی منطقه، نام این چشمه و روستای مجاور آن (دیمه) را به کیکاووس، از قهرمانان شاهنامه نسبت می دهند. چشمه دیمه، در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۸ و به عنوان هشتاد و چهارمین اثر طبیعی، در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.فاصله این چشمه تا شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری، ۸۵ کیلومتر است.

گفتنی است: جاذبه های طبيعی فراوان، استان چهارمحال و بختياری را به يكي از مقاصد مهم گردشگری كشور تبديل كرده و در این بين، شهرستان كوهرنگ، هر ساله پذيرای حجم قابل توجهی از گردشگران داخلی و خارجی است.

ویدئو
گالری تصاویر
معرفی ما
مجموعه بوم گردی ملک آباد از شما عزیزان دعوت میکند که بامسافرت به استان چهار محال و بختیاری و شهرستان کوهرنگ از طبیعت بکر و روستاه های دیدنی و مناطق گردشگری و توریستی که سالیانه میزبان هزاران گردشگر از سرتا سر نقاط ایران و جهان می باشد لحظاتی خوش و خاطراتی به یادماندنی و با هزینه اقامت بسیار کم برای شما فراهم آورد .
سبدخرید